skip to Main Content

O NAS

„Najważniejsza w terapii jest relacja, to ona uzdrawia”
Irving David Yalom

     Jesteśmy zespołem trzech terapeutek, tworzących grupę rozwojową. Na naszym „psycho-poddaszu”, spotykamy się z klientami w ramach sesji indywidualnych, prowadzimy również warsztaty wspierające rozwój osobisty i grupy terapeutyczne.

Oferujemy wsparcie w zakresie:

  • kryzysu
  • trudności w relacjach
  • problemów interpersonalnych
  • zaburzeń psychosomatycznych
  • potrzeby zmiany
  • rozwoju osobistego

Karolina Grabowska - Jucha

Tomasz Jodłowski 
www.tomaszjodlowski.com
all rights reserved

Tel. 501 040 838

     Jestem terapeutką pracującą w nurcie Gestalt. Ukończyłam Szkołę Counsellingu Gestalt w Krakowie i przygotowującego do niej Kursu Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania. Szkoła Counsellingu Gestalt w Krakowie działa we współpracy z Instytutem Gestalt we Florencji, oraz Instytutem Gestalt BodyWork w Cagliari. Ukończyłam także filologię angielską i dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Przygodę z rozwojem własnym rozpoczęłam w roku 2004. Uczestniczyłam w licznych warsztatach rozwojowych, treningach i szkoleniach. Swoje umiejętności doskonaliłam pomagając m.in. pacjentom Centrum Leczenia Nerwic i Innych Schorzeń Psychicznych w Czechowicach-Dziedzicach. Przeszłam proces terapii własnej, niezbędny by móc pomagać innym. Pracuję pod stałą superwizją*.

W terapii najbardziej fascynuje mnie możliwość towarzyszenia innym w ich drodze do siebie. Podczas spotkań indywidualnych, w kontakcie z klientem, który zaprasza mnie do swojego unikatowego świata, pracujemy nad uczeniem się rozpoznawania i nazywania własnych emocji i potrzeb. Wgląd klienta w samego siebie daje mu nową wiedzę i umożliwia tym samym podejmowanie wynikających z niej decyzji. To niesamowity, fenomenalny proces.

If you are a foreigner looking for help – I also provide counselling/therapy in English. 

Helena Pomeroy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tel. 501 196 577

Jestem terapeutką Gestalt i trenerką biznesu. Ukończyłam Szkołę Counsellingu Gestalt w Krakowie, która działa we współpracy z Associacione Italiana di Counselling, odbyłam także Kurs Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania. Spędziłam wiele godzin w gabinetach terapuetycznych w charakterze klienta, uczestniczyłam w licznych warsztatach rozwojowych z uporem zaglądając do własnego wnętrza i konfrontując się z trudnymi aspektami własnej osobowości, po to by zwiększyć komfort swojego życia, ale i po to, by móc towarzyszyć innym w ich podróży.
Jeśli masz w sobie gotowość do zmiany, ale czujesz strach i niepewność, to zapraszam Cię do wspólnej pracy, razem z Twoim strachem, niepewnością i wszystkimi obawami.

Od 2013 roku prowadzę i współprowadzę szkolenia dla firm w języku polskim i angielskim. W swojej pracy czerpię inspirację z podejścia Gestalt, terapii egzystencjalnej oraz Nonviolent Communication Marshalla Rosenberga. Zarówno w pracy z grupami, jak i w trakcie spotkań indywidualnych staram się inspirować  i motywować do rozwoju zawodowego i osobistego, do zmiany, do poszukiwania własnej drogi życiowej. Głęboko wierzę w ludzki potencjał i wyjątkowość każdego człowieka.
Interesuję się wpływem przyjmowanej perspektywy na sposób doświadczania świata oraz większością zagadnień związanych z komunikacją i odpowiedzialnością człowieka za własne życie i losy planety.

„Dopóki człowiek wierzy w „nie mogę”, pozostaje nieświadom własnego aktywnego wkładu w swoją sytuację. […] Życie staje się tak ustrukturyzowane, że człowiek zaczyna je postrzegać jak coś danego, jak betonową strukturę, w której trzeba mieszkać, a nie jak utkaną przez siebie pajęczynę, którą można utkać ponownie na wiele rozmaitych sposobów.”

Irvin D.Yalom

 

Dominika Riahi - Lapczyk

52688493_371935426694879_8586642529632387072_n

Tel. 512 266 757

     Jako terapeutka/counsellorka, na co dzień zajmuję się wspieraniem osób będących w kryzysie, bądź dążących do szeroko pojętego rozwoju. Bazą mojej pracy, jest – wywodzące się z nurtu psychoterapii egzystencjalnych – podejście Gestalt. Ukończyłam czteroletni, kompleksowy kurs w Szkole Counsellingu Gestalt w Krakowie, która współpracuje z włoskim instytutem Associazione Italiana di Counselling. Mam za sobą setki godzin terapii własnej i liczne szkolenia związane z rozwojem osobistym. Jestem także absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego (Kulturoznawstwo) oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Historia kultury).

Swoje pierwsze doświadczenia związane z pomaganiem zdobywałam współpracując z krakowskimi fundacjami. Z zadziwieniem obserwowałam jak odkrywanie nowych możliwości i szeroko pojęty rozwój osobisty, wpływają na jakość życia każdego, kto zdecyduje się na zmianę. Doświadczając własnych trudności i nieustannie napotykając na różne ograniczenia, niezwykle bliska stała mi się dewiza, że „praca nad sobą, to jedyna pewna robota w życiu”. Człowiek to dla mnie fenomen. Z całą swą złożonością, często bolesną historią ale i ogromnym potencjałem, niezmiennie mnie fascynuje. Dlatego prawdziwym zaszczytem jest dla mnie towarzyszenie osobom, które się do mnie zgłaszają w przeżywaniu trudności emocjonalnych, poszerzaniu świadomości, poszukiwaniu odpowiedzi na wiele dręczących ich pytań… Swoim Klientom – zarówno warsztatowym jak i indywidualnym – zapewniam komfort, atmosferę bezpieczeństwa i poufność. Moja praca podlega stałej superwizji*.

Prywatnie jestem żoną i mamą. Uwielbiam zwierzęta, Włochy oraz kuchnię arabską.

* Superwizja: regularne spotkania terapeuty z innym terapeutą, legitymującym się certyfikatem superwizora. Pacjent jest w procesie superwizji anonimowy (terapeuta ma obowiązek ukrycia jego tożsamości przed superwizorem). Superwizor dzieli się z terapeutą swoimi spostrzeżeniami i rekomendacjami w celu zwiększenia efektywności pracy terapeutycznej. Superwizja zapewnia wysoką jakość świadczonych usług i jest standardem profesjonalnej terapii.