skip to Main Content

O MNIE

„Najważniejsza w terapii jest relacja, to ona uzdrawia”
Irving David Yalom

   Oferuję wsparcie w zakresie:

  • kryzysu
  • trudności w relacjach
  • problemów interpersonalnych
  • zaburzeń psychosomatycznych
  • potrzeby zmiany
  • rozwoju osobistego

Dominika Riahi - Lapczyk

52688493_371935426694879_8586642529632387072_n

Tel. 512 266 757

     Jako terapeutka/counsellorka, na co dzień zajmuję się wspieraniem osób będących w kryzysie, bądź dążących do szeroko pojętego rozwoju. Bazą mojej pracy, jest – wywodzące się z nurtu psychoterapii egzystencjalnych – podejście Gestalt. Ukończyłam czteroletni, kompleksowy kurs w Szkole Counsellingu Gestalt w Krakowie, która współpracuje z włoskim instytutem Associazione Italiana di Counselling. Mam za sobą setki godzin terapii własnej i liczne szkolenia związane z rozwojem osobistym. Jestem także absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego (Kulturoznawstwo) oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Historia kultury).

Swoje pierwsze doświadczenia związane z pomaganiem zdobywałam współpracując z krakowskimi fundacjami. Z zadziwieniem obserwowałam jak odkrywanie nowych możliwości i szeroko pojęty rozwój osobisty, wpływają na jakość życia każdego, kto zdecyduje się na zmianę. Doświadczając własnych trudności i nieustannie napotykając na różne ograniczenia, niezwykle bliska stała mi się dewiza, że „praca nad sobą, to jedyna pewna robota w życiu”. Człowiek to dla mnie fenomen. Z całą swą złożonością, często bolesną historią ale i ogromnym potencjałem, niezmiennie mnie fascynuje. Dlatego prawdziwym zaszczytem jest dla mnie towarzyszenie osobom, które się do mnie zgłaszają w przeżywaniu trudności emocjonalnych, poszerzaniu świadomości, poszukiwaniu odpowiedzi na wiele dręczących ich pytań… Swoim Klientom – zarówno warsztatowym jak i indywidualnym – zapewniam komfort, atmosferę bezpieczeństwa i poufność. Moja praca podlega stałej superwizji*.

Prywatnie jestem żoną i mamą. Uwielbiam zwierzęta, Włochy oraz kuchnię arabską.

* Superwizja: regularne spotkania terapeuty z innym terapeutą, legitymującym się certyfikatem superwizora. Pacjent jest w procesie superwizji anonimowy (terapeuta ma obowiązek ukrycia jego tożsamości przed superwizorem). Superwizor dzieli się z terapeutą swoimi spostrzeżeniami i rekomendacjami w celu zwiększenia efektywności pracy terapeutycznej. Superwizja zapewnia wysoką jakość świadczonych usług i jest standardem profesjonalnej terapii.