skip to Main Content

Terapia? Czy to coś dla mnie?

Decyzja o rozpoczęciu terapii jest trudna. Jest decyzją, która kieruje naszą uwagę na nas samych. Jeśli decydujemy się, wykonujemy ten telefon i umawiamy się z terapeutą, zrobiliśmy pierwszy, wyjątkowo ważny krok. Oznacza to, że przestaliśmy myśleć „jeszcze tego brakowało, żeby o prywatnych sprawach rozmawiać z całkiem obcą osobą”, „po co wracać do różnych rzeczy z przeszłości? Lepiej o nich zapomnieć”, „w sumie o swoich problemach mogę porozmawiać z koleżanką. I to za darmo” czy „jeśli potrzebuję czyjejś pomocy to chyba sobie nie radzę. A ja zawsze sobie radzę.”

Godzina tygodniowo spędzona na rozmowie z terapeutą daje czas na zatrzymanie. Na skupienie się na sobie. Na swoich emocjach. Na zaprzestanie myślenia o tym co, dla kogo i kiedy trzeba załatwić i zorganizować, co jest jeszcze do zrobienia i dlaczego nie mam na nic czasu. Na zadanie sobie pytań „Jak mi się żyje?” i „Czego potrzebuję?”

Te myśli, że podjęcie terapii jest bezsensowne, niewarte zachodu, zawstydzające lub zbyt obnażające zagłuszają nasz wewnętrzny głos, który mówi „Chcę sobie dać szansę, żeby łatwiej żyło się mnie i innym ze mną”. Warto sobie pozwolić, aby go usłyszeć.

Zapraszam na konsultacje psychoterapeutyczne
Karolina Grabowska-Jucha (Tel. 501040838)